Wybór dobrej jakości okien ma ogromne znaczenia dla komfortu cieplnego w naszym domu. Niewątpliwie przekłada się też na możliwość oszczędzania na centralnym ogrzewaniu w sezonie zimowym. Niezwykle istotny jest jednak nie tylko sam wybór, ale także prawidłowy montaż okien w domu jednorodzinnym. Jak powinien wyglądać, by całość była maksymalnie szczelna i nie powodowała uciekania ciepła na zewnątrz? Dowiesz się tego, czytając nasz dzisiejszy artykuł.
Ciepły montaż czy osadzenie na piance?
Wielu inwestorów zastanawia się, czy warto dopłacać do ciepłego montażu, bo przecież jeszcze kilkanaście lat temu okna były montowane wyłącznie na piance i również spełniały swoje zadanie. Jest to po części prawda, ale weźmy pod uwagę, że jeszcze 10-20 lat temu jakość okien była zdecydowanie gorsza. Rozwiązania 2-szybowe nie zapewniały tak dużej szczelności, dlatego nie było potrzeby, by sam montaż zapewniał lepsze warunki termoizolacyjne od ramy czy okna. Obecnie produkuje się rozwiązania energooszczędne, które zapewniają bardzo dobre parametry cieplne i żal byłoby stracić te właściwości, decydując się na montaż z wykorzystaniem piany rozprężnej.
Wybór okien jest równie ważny
Ciepły montaż to jednak nie wszystko, ważne, by zastosowane okna zapewniały bardzo dobrą izolację od zimna panującego na zewnątrz. Chcąc kupić sprawdzone rozwiązania, warto zaglądnąć na stronę https://www.oknanaleczowska.pl/ i przekonać się jak powinny wyglądać parametry okien energooszczędnych. Pamiętajmy, by w trakcie wyboru zwracać uwagę nie tylko na współczynnik przenikania ciepła samych szyb, ale również ramy, która bardzo często w słabych oknach jest ich prawdziwą piętą achillesową. Tylko odpowiednie połączenie wysokiej jakości stolarki okiennej i perfekcyjnego montażu z wykorzystaniem taśm uszczelniających sprawi, że nasze rachunki za centralne ogrzewanie w okresie zimowym będą niskie, a nam przyjdzie się cieszyć z przyjaznego mikroklimatu, który zapanuje w naszym domu zaraz po zamontowaniu dobrych okien.